Animasyon Asteriks Geliyorrr...

Asteriks ve küçükken kazana düşen sihirli iksire hep cezalı Oburiks’in yeni macerası Asteriks Sihirli İksirin sırrı...


Animasyon Asteriks Geliyorrr...

Asteriks ve küçükken kazana düşen sihirli iksire hep cezalı Oburiks’in yeni macerası Asteriks Sihirli İksirin Sırrı vizyona giriyor. Sizi bilemem ama küçücük Galya köyünün bu korkusuz insanları benim çocukluk-gençlik yıllarımın en eğlenceli kahramanlarıydı. Sanırım kütüphanemde onların maceralarından birinin kuşe kağıda büyük baskılı bir örneği hala duruyor.

Sezar ve onun dünyaya hakim olma tutkusunun önünde içtikleri sihirli iksirle güçlenerek duran küçük Galya köyünün iki farklı süper kahramanıdır Asteriks ve Oburiks. Şimdi süper kahramanlar üzerine ciddi araştırmalar yapmış kişiler biraz kızabilir ama bana göre özünde bu iki Galya yiğidi de süper kahraman statüsünü hak ediyor. Kötülükle savaşıyorlar, aldıkları iksirle güçleniyorlar ve iyilerin yanında onların mutlu olması için uğraşıyorlar. Bunlar bana göre sadece süper kahraman özellikleri dışında (iksiri ayrı tutuyorum konudan) insan olmanın da en basit ve temel kuralları zaten.

Bu küçük Galya köyünün kahramanlarının hikayaleri tüm dünyada büyük yankı ve ilgi uyandırınca sinemaya geçmemesi imkansızdı zaten ve nitekim öyle de oldu. Yıllarca aldığı kilolara uygun rol arayan Gerard Depardieu’nun Oburiks rolü ona geldiğinde ‘evraka’ diye bağırdığını da hayal etmiyor değilim.Yapılan filmler gerçekten iyi bir izleyici kitlesine ulaştı ve beklenen gişe başarısı her filmde katlanarak büyüdü. Serinin devam filmlerinin gelmesi için bu başarı fazlası ile yeterli derken, bir küçük şaşırtma ile bizi daha da mutlu edecek yeni bir bölüm vizyona giriyor. Mutlu edecek diyorum çünkü, o kahramanları tanıdığım biçimde beyazperdede ilk kez izleyeceğim. Bir animasyon film olarak.

Baktığınızda Şubat ayı ve daha fazla gençler için vizyonda filmler var sanki diyenlere buradan hemen sesleniyorum. Animasyon filmler aslında yaş ayırt etmezler. Onlar size her şeyi yine sinema diliyle aktarırken bazen yaşınızdan çok anılarınıza, bazen anlatmak istediklerinize, bazen yanınızda oturan o gurur kaynağınız çocuğunuza örnek olmanıza kapı aralarlar. İyilik, güzellik, aşk, cesaret, korku ama vazgeçmemek en önemlisi inanmak animasyon filmlerinin de değişmeyen ana temalarıdır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı uzun zaman sonra bir animasyon filme Asteriks Sihirli İksirin Sırrı filmine gideceğim. Ayrıca umuyorum ki filmi izlerken, her yaştan insanla beraber gülerek filmi izleyeceğim. Asteriks animasyonla geliyorum diyor davete icabet etmemek gençliğime ayıp etmek olur.

 

 Asteriks Sihirli İksirin Sırrı filmine biletinizi hemen almak için lütfen buraya tıklayınız.

 

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.