Alper Çağlar'ın merakla beklenen yeni projesi Göktürk Üçlemesi

Göktürk Üçlemesi Nedir? Börü ve Dağ filmin yönetmeni Alper Çağlar Kimdir?


Alper Çağlar'ın merakla beklenen yeni projesi Göktürk Üçlemesi

Öyle bir isim var ki son zamanlarda neredeyse her iyi yapımda imzası var. Kimden mi bahsediyoruz tabii ki de Alper Çağlar’dan. Öncelikle Alper Çağlar kimdir? Buyurun hep birlikte hatırlayalım.

37 yaşındaki genç yönetmen adını Dağ filmiyle duyurmuştu. Hatırlarsınız Dağ filmini. Milli duygularımızı kabartan, gözlerimizi dolduran, her anını tüylerimizin diken diken olarak izlediğimiz Dağ filmini unutmak pekte mümkün değil zaten.

Aslında dağ filmiyle ortaya çıkmadı Alper Çağlar, ondan önce de birçok yapımı vardı fakat Dağ filmi sanıyoruz ki dönüm noktası oldu.

Sonrasında farklı bir projeyle çıktı karşımıza Alper Çağlar. Panzehir isimli filmle de adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Ve tekrar Dağ filmine dikti gözlerini ve Dağ 2 filmini de aynı duygularla seyircisiyle buluşturdu. Özellikle dağ filmlerinden sonra adını duymayan bilmeyen kalmamıştı neredeyse.

Biraz dinlendi ve yine farklı bir proje olan Börü’yle de izleyenlerden tam not almıştı.

Alper Çağlar Türk sinemasına farklı bir boyut ve bakış açısı getirmeye kafaya koymuş belli ki. Şimdiler de öyle bir projeden bahsediyor ki, proje epey uzun soluklu. Ve yine bu proje daha hayata geçmeden bile en konuşulanlar arasında yerini aldı.

Bu proje hepinizin bir şekilde bir yerlerden duyduğunuz GÖKTÜRK ÜÇLEMESİ. Peki ya Göktürk Üçlemesi nedir?

Göktürk Üçlemesi, bir destan anlatacak. Alanında uzman bir danışman kadrosuyla birlikte çalışıyor Alper Çağlar. Adından anlaşıldığı gibi Türk tarihinin en önemli olaylarını ve zamanlarını anlatacak. Göktürk döneminden kimin hikayesini ele alacağı da henüz belli değil.

7 yıllık bir proje olan Göktürk Üçlemesi, İlk Göktürk 2019’da, Kırk Göktürk 2022’de ve Son Göktürk ise 2025’de vizyona girmesi planlandı.

Büyük bir prodüksiyon kuracak olan Çağlar’ın Göktürk Üçlemesinde hangi oyuncularla çalışacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Biz Türk insanıyız. Milli duyguları severiz. Ve çoğumuz tarihimizi izlerken öğreniyoruz. Umuyoruz Alper Çağlar bizlere en doğru şekilde öğretir Göktürk zamanını. Ama unutmayalım ki yine de bu bir film. Öğrenmek istiyorsak tabii ki de doğru kaynaklardan öğrenmeliyiz.  

Bizleri şimdiden heyecanlandırdı Göktürk Üçlemesi. Alper Çağlar, bu uzun soluklu projesinden inşallah alnının akıyla çıkar ve bizlere unutamayacağımız bir film izletir.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
27
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
3
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.