4 Ocak 2019 Haftası Filmleri

Yeni yıl geldi, simdi 2019'un ilk filmlerini izlemek istiyoruz diyenlere hemen vizyona girecek 8 filmi tanıtalım.


4 Ocak 2019 Haftası Filmleri

Yeni yıl geldi, simdi 2019'un ilk filmlerini izlemek istiyoruz diyenlere hemen vizyona girecek birbirinden keyifli 8 filmi tanıtalım. Bu hafta vizyona 2 Animasyon, 2 Yerli ve 4 Yabancı film giriyor.
Yaklaşan sömestr heyecanını biraz yatıştırmak karnelerden önce moral depolamalarını sağlamak için önce çocuklar ve aslında onlar sayesinde ailelerinin de keyifle izleyeceği animasyon filmlerinden başlayalım ne dersiniz?

ANİMASYON FİLMLER
Süper Ayı Filmi

 
Birbirlerine sımsıkı bağlı Dash ve Zack kendilerini bir anda avcıların ağından kaçarken bulurlar. Oğlu Zack'i kaçıran hayvan tüccarlarını bulmak için yanına ajan köpek Hamilton'ı da alan Dash, avcıların yerini bulup oğlunu kurtarabilmenin yollarını ararken, göründüğünden çok daha akıllı Zack'in de diğer hayvanlarla birlikte bir kaçış planı vardır. Baba-oğul tekrar bir araya geldiğinde, aralarındaki bağ çok daha kuvvetli ve sevgi dolu olacaktır.

Süper Ayı filminin biletini buradan alabilirsiniz...

 

Maşa ve Koca Ayı: Yepyeni Macera Filmi

 
Maşa isimli küçük bir kız çocuğuyla sirkten emekli ayı Mişka'nın üçüncü sinema macerası Maşa ve Koca Ayı Yepyeni Macera filmi, küçük kızın sevgi dolu kalbi, koca ayının her güçlüğe bulduğu çözümleri ile özellikle büyüme çağındaki çocuklara, dostluk, anlayış ve sevmeyi animasyon diliyle anlatacak özel bir film olarak vizyonda bu hafta yerini alıyor.

Maşa ve Koca Ayı: Yepyeni Macera  filminin biletini gişeden ucuza hemen buraya tıklayarak alabilirsiniz.

YERLİ FİLMLER

Türk Filmi seven sinemaseverleri de fazla merakta bırakmadan hemen 4 Ocak haftasında vizyona girecek Türk filmlerinden bahdeselim biraz da...


Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi


İlki 2006 yılında Biray Dalkıran yönetmenliğinde çekilen ve oldukça ses getiren Araf, serinin 2. filmi Araf 2: Cin Bebek Doğuyor adı ile vizyona giriyor. Yönetmenliğini yine Biray Dalkıran'ın yaptığı Araf 2: Cin Bebek Doğuyor'un konusu ise kısaca şöyle; Birbirini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hayatları anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa dönüşür. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken; mahallenin imamı Kübra’ya cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışırken, Kübra’nın babaannesinin ölmesi, kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muskanın bulunması, Kübra’nın günden güne kötüleşen hastalığı karşısında ne yapacağını bilemez. Karşı karşıya oldukları cin en acımasız cin kabilesi olan Cühenna Kabilesi’nin Padişahı’dır.

Bu hafta sinemalarda korkmak isteyen seyirciler hemen biletlerini buraya tıklayarak gişeden ucuza edinebilirler.

Bekarlığa Feda Filmi


"Babası kızının evlenmesini istemez ve müstakbel damada etmediğini bırakmazsa neler oluyor bir görelim" diyenler için Romantık Komedi türündeki Bekarlığa Feda, bu hafta vizyona giren filmler arasında tam da buna uygun film.
Başrollerini Ali Burak Ceylan ve Eren Pekgöz'ün paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Ali Dağançay ve Cem Sürücü birlikte gerçekleştirdiler.

Romantik komedi Bekarlığa Feda filmi ile yeni yılda keyifli zaman geçirmek ve biletinizi hemen  almak için burayı tıklayabilirisiniz.

YABANCI FİLMLER

Gelelim bu hafta vizyona giren yabancı filmlere;

Yangın Yeri Filmi


Yangın Yeri filmi sinemalarda dönem filmi izlemek isteyenler için bu hafta vizyona giren en güzel seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 4 yaşındaki Joe, ev hanımı bir anne (Jeanette) ve golf oyuncusu bir babanın (Jerry) tek çocuğudur. Bir gün Kanada sınırında, evlerine çok da uzak olmayan bir ormanlık bir bölgede kontrol altına alınamayan bir yangın çıkar. O sırada işinden kovulan ve bir anlamda hayattaki amacını kaybeden Jerry, karısını ve oğlunu arkasında bırakarak yangını söndürmeye giden ekibe katılır. Babasının yokluğunda birdenbire yetişkin rolü üstlenmek zorunda kalan Joe, bir yandan da annesinin çaresizliğine ve aileyi ayakta tutma çabasına tanık olacaktır. 1960'lı yılların Amerika'sını bize başka açıyla yansıtan film, Richard Ford'un aynı isimli romanından Paul Dano ve Zoe Kazan tarafından sinemaya uyarlandı. 

Yangın Yeri Filmini gişeden ucuza izlemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kimsesiz Çocuk Remi Filmi

Bakmayın siz filmin adında geçen çocuk kelimesine. Her yaştan izleyicicin içinde hayata dair kendine ait izler bulacağı Kimsesiz Çocuk Remi filmi,Hector Malot'un aynı adlı kitabından Antoine Blossier'in tarafından sinemaya uyarlandı. Henüz bebekken, köylü bir kadın tarafından terkedilmiş halde bulunuan Remi, 10 yaşına kadar sevgi dolu bu kadının elinde büyüdükten sonra köylü kadının acımasız kocası tarafından  para karşılığında eski bir sokak müzisyeni olan Signor Vitalis'in yanına verilir. 

Buradan sonra başlayan sürükleyici hikayesi ile koltuklarınızda soluksuz izleyeceğinizi düşündüğümüz Kimsesiz Çocuk Remi filminin biletlerini almak için burayı tıklayabilirsiniz.

3 Hayat Filmi

Sırada özellikle festival filmlerini takip eden izleyicileri oldukça mutlu edecek bir isim Jafar Panahi'nin son filmi 3 Faces yani 3 Hayat filmi var.  2018 Cannes Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü'ne layık görülen 3 Hayat, küçük Marziyeh ve Jafar Panahi'nin çıktığı yolculuğu anlatıyor. Hayatı boyunca oyuncu olmak için çabalayan küçük Marziyeh’in konservatuara gitmesinin engellenmesi üzerine çektiği video ünlü aktris Behnaz’ı derinden etkiler. Çekimini durdurup yardım istediği Jafar Panahi ile İran’ın Türkçe konuşulan kuzey bölgesine doğru bir yolculuğa çıkarlar. Yolda karşılarına inanılmaz hikayeler, sıra dışı insanlar, korumacı gelenekler ve de acı gerçekler çıkacaktır.


3 Hayat filmine evinize en yakın sinemadan, koltuklarınızı rahatça seçerek ve gişeden ucuza bilet alarak izlemek için burayı tıklayınız.

 

Kız Filmi

Bu hafta vizyona giren son yabancı filmimiz Girl yani Kız ise oldukça değişik ve iddialı konusu ile sinemaseverlerin aklında uzun süre yer edeceğe benziyor. Cannes Film festivalinde en iyi ilk film seçilen Kız, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Ergenliği, değişimi ve birey olmaya çalıştığı kimliği içindeki bunalımları ile Kız 4 Ocak'ta vizyona giren özel filmlerden bir diğeri.
Kız filmine hemen biletini almak için burayı tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.