2019’un Komedi Sürprizi “Döndüm Ben”

Döndüm Ben, dönen dönsün arkadaş ben dönmem yolumdan diyenlere 2109’un sürpriz komedi filmi....


2019’un Komedi Sürprizi “Döndüm Ben”

Döndüm Ben, dönen dönsün arkadaş ben dönmem yolumdan diyenlere 2109’un sürpriz komedi filmi olarak merhaba demeye hazırlanıyor. İşin açıkçası benim merak ettiğim filmlerden biri Döndüm Ben, çünkü gerek konusunun farklılığı gerekse tiyatro kökenli güçlü oyuncularının varlığı bu filmi oldukça ilginç hale getiriyor.

Şimdi hemen meraklısına kısaca oyunculardan bahsetmek istiyorum, hatta şöyle;  Size Mahşer-i Cümbüş diyorum siz “aaa deyip hatırladık” diye kafa sallarken ben devam ediyorum.  İşte o Mahşer-i Cümbüş ekibinden hatırlayacağınız Ayhan Taş ve Burak Satıbol filmin en köşe rollerini üstlenen iki oyuncu.  Şu ana dek hafızanızı tazeleyemediyseniz kendilerini ayrıca ve sonradan TRT1’in efsane dizisi Leyla ile Mecnun’da gerçekten katıla katıla izliyordum kartını kullanacağım. Kadroda ayrıca oynadığı karakteri uzunluğu veya kısalığına bakmadan başrol gibi hissettiren Sadi Celil Cengiz ve Dost Elver gibi iki güzel isim var ki, filmi giderek tadından yenmez kıvamına getiriyor bende. Kadın başrol oyuncusu olarak da Dilara Öztunç'un varlığı biline, kız sessiz ve derinden ama sağlam geliyor.

Filmin konusuna da hemen kısaca değineyim ki bana neden farklı geldiği daha net ortaya çıksın. Evli, evhamlı ve gergin bir adam olan Cenk hayatta her şeyden ama en çok evli olmaktan sıkılınca eşine boşanmak istediğini açıklamak üzere kendini hazırlar ve bu kararlılıkla gittiği evinde eşinin tüm aileyi toplayarak çocuk sahibi olmak istediklerini anlatmasına şahit olur. O dakikadan itibaren Cenk’in bu kıskaçtan, boşanmak istediği eşinden, ondan çocuk bekleyen aile büyüklerinden kurtulmak için yaşadığı kaos bence sinema izleyicisinin uzun zamandır mafyasız, kavgasız izleyeceği en farklı Türk komedi filmi ödülünü alır. Aman unutmadan hemen şuraya filmin yönetmenliğini, Arapsaçı, Dört köşe ve Çetin Ceviz filmlerinin de yönetmenliğini yapmış Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiğini de belirteyim, çünkü kendisi komedi filmleri uzman yönetmeni olmaya aday bir yetenek.

Döndüm Ben  işte tüm sebeplerden benim için 2019 yılının sürpriz komedi filmlerinden biri. Bu sürprizi 15 Şubat’tan itibaren sinemada izleyerek kendime de keyifli bir hediye vermiş olacağım, ayıptır söylemesi doğum günüm geliyor.

Bu yıl farklı konusu ve güçlü oyuncu kadrosu ile sizi oldukça mutlu edecek bir Türk komedi filmi izlemek isterseniz Döndüm Ben için buraya tıklayarak biletinizi hemen alabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.