2018'de en çok izlediğimiz 20 filme kısa bir bakış!

Geçtiğimiz 2018 yılında sinemaseverleri salonlara koşturan yapımcılarının yüzünü güldüren en çok izlediğimiz 20 film.


2018'de en çok izlediğimiz 20 filme kısa bir bakış!

Geçtiğimiz 2018 yılında sinemaseverleri salonlara koşturan, yapımcılarının yüzünü güldüren en çok izlediğimiz 20 filmi sizler için kısaca hatırlamak için derledik. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan 2018 yılında bizi sinema salonlarına en çok çeken ve gişelerde yapımcısının yüzünü güldüren 20 filme geçelim.

1- Müslüm

2018 yılında sinemaya en çok seyirci çeken film, Dijital Sanatlar imzalı Müslüm oldu.  Başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp ve Şahin Kendirci’nin paylaştıkları, sanatçı Müslüm Gürses’in öz yaşam hikayesinin anlatıldığı film, halen gösterimİne devam etmekte ve rekora doğru gitmekte.

Sinemada Arabesk Müziğin Babası Müslüm filmini izlemek için buraya tıklayınız.

2- Arif V 216

Cem Yılmaz’ın fantastik komedi filmi Arif v 216 hem 2018 yılının en çok konuşulan hem de en çok izlenen filmlerinden oldu. Gişede 2. Sırayı alan Arif v  216 Ozan Güven, Farah Zeynep Abdullah, Özkan Uğur,Özge Özberk, Zafer Algöz, Seda Bakan gibi güçlü oyuncu kadrosu yanı sıra bizi götürdüğü nostaljik yakın tarihimizle de mutlu ederek, sinemaseverlerin gönlüne taht kurdu.

3- Ailecek Şaşkınız

Senaryosu ve yönetmenliği Selçuk Aldemir’e ait, başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy’un rol aldığı komedi filmi 2018 yılının en çok izlenen filmleri arasında 3. Sırada yer aldı.

4- Yol Arkadaşım 2

Aynı isimli filmin devam niteliği taşıyan Yol Arkadaşım 2’nin de oyuncu kadrosu değişmedi. Senaryosunu yine ilk filmin de senaristi İbrahim Büyükak’ın yazdığı ve başrolünde Oğuzhan Koç ile birlikte oynadığı film 2018 yılında en çok izlenen filmler sıralamasında 4 numaraya yerleşti.

5- Deliha 2

Yine bir devam komedi filmi bu yıl Türk izleyici tarafından çok beğenilerek 5. sıraya yerleşti. Başrolünü ilk filmde aşkı arayarak bize kendini tanıtan Güpse Özay oynadığı film, bu kez aşkı aramak yerine kariyerine odaklanan Deliha’nın eğlenceli hikayesini anlatıyor.

6- Avengers-SONSUZLUK SAVAŞI

Biz sinemaseverler ilk beş sırayı Türk filmlerine layık gördükten sonra Hollywood filmlerine yöneltince ilgimizi, yönetmen koltuğunda Joe ve Anthony Russo’nun oturduğu serinin son filmi Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Robert Downey Jr., Scarlet Jahonsson, Benedict Cumberbatch, Chris  Hemsworth’dan oluşan güçlü oyuncu kadrosu ve görsel efektleriyle  2018 yılında sinemaseverlerin en çok tercih ettiği 6. film oldu.

7- Rafadan Tayfa Dehliz Macerası

2018 yılının en çok izlenen filmleri sıralamasında 7. sıraya yerleşen Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, bir Türk animasyon filmi.  Bir çok ünlü oyuncunun rol aldığı güçlü filmler arasından sıyrılan bu animasyon filmi, aynı zamanda kullandığı tekniklerle sinemada ne kadar iyi bir noktaya geldiğimizin de gurur verici ispatı oldu.

8- Enes Batur Hayal mı, Gerçek mi?

Son dönemin en çok konuşulan Youtuber’ı Enes Batur’ın kendi hayatından esinlenerek filme uyarladığı Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? sinema izleyici tarafından 2018 yılının en çok izlenen 8. filmi olmaya layık görüldü.

9- Hedefim Sensin

Ata Demirer’in denizden, sahilden ve adadan vazgeçmeden karakterler üzerinde yaptığı küçük dokunuşlarla vizyona giren Hedefim Sensin, halen sinemalarda gösterimine devam etmekle birlikte 2018 yılında en çok izlenenler arasında şimdiden  9.sıraya yerleşti.

Henüz bu kahkaha tufanı filmi izlemediyseniz, biletinizi buraya tıklayarak gişeden ucuza alabilirsiniz.

10- Çakallarla Dans 5

Değişmeyen oyuncu kadrosu ile serinin 5. filmine gelen Çakallarla Dans, hem yapımcısını hem de oyuncuları mutlu ederek, sinemaseverler tarafından 2018 yılında en çok izlenen 10. film olmayı başardı.

11- Deadpool 2

2018 yılının sinema seyircisi tarafından en çok izlenenler sıralamasında 11 numarada yine bir devam filmi Deadpool 2 var. Genel süper kahraman formlarının dışında tam anlamı ile sokak stili bir kahraman olan Deadpool’un zaman zaman komedi unsurları ile bezenen macera filmi geçtiğimiz yılında gişelerde yüzü güldüren fimlerinden oldu.

12- İnanılmaz Aile 2

Listemizin 12. Sırasında ilkinin yaşadığı gişe başarısının ardından devamı çekilen bir animasyon filmi İnanılmaz Aile 2 yer alıyor. Ülkemizde gösteriminde bir milyonun üzerinde seyirciyi sinema salonlarına çeken film, dünyada yakaladığı başarı ile seriye devam edecek gibi duruyor.

13- Bizim İçin Şampiyon

2018 yılı Türk sineması ve özellikle Türk sineması sevenler için başarılı ve uzun zaman hatırlanacak bir yıl oldu. Bizim İçin Şampiyon filminin senaryosu 90’lı yılların ortalarına damga vuran İngiliz Bold Pilot atı ve onunla özdeşleşen jokeyi Halis Karataş’ın ekseninde dönen gerçek bir aşk ve başarı hikayesini anlatıyor. Yılın son ayında sinemalarda gösterime giren film halen vizyonda ve sıralamada yıl bitimine dek kendine 13. sırada yer açtı.

Henüz izlemeyenler Bizim İçin Şampiyopn filmine buraya tıklayarak bilet alabilirsiniz.

14- Coco

Bu yıl animasyon filmler inanılmaz bir çıkış yakaladılar. Bunlardan bir tanesi olan 3D Animasyon Müzikal film olan Coco bu çıkışta 2018 yılında kendine 14. sırada yer buldu.

15- Hadi Be Oğlum

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Alihan Türkdemir’in paylaştığı duygu yüklü film Hadi Be Oğlum, sinemaseverlerin 2018 yılında en çok tercih ettiği filmler sırlamasında 15.'liğe oturdu. Balıkçı Ali ve iletişim sorunu olan oğlu Efe’nin hikayesi bizi sinemada zaman zaman ağlatırken, yapımcılarının yüzünü güldürdü.

16- Jurassic World: YIKILMIŞ KRALLIK

Türk sinemasının atağa kalktığı 2018 yılında dünya sinemasında ise daha çok devam filmleri gişede kendine güçlü yerler buldu. Jurassic World Yıkılmış Krallık’da Haziran ayında gösterime girmiş olmasına rağmen özel efektleri ve güçlü oyuncu kadrosu ile sinemaseverleri salonlara çekmeyi başararak yılın en çok izlenen 16.filmi oldu.

17- Labirent: SON İSYAN

2018 yılının en çok izlenen filmleri sıralamasında 17. sırada Labirent serisinin 3.ve son filmi Son İsyan yer alıyor. 2017 yılında vizyona girmesi gereken film, sette yaşanan bir kaza sonucu uzayınca hem merakları üzerine çekti hem de vizyona giriş tarihini bir sene uzattı. Meraklılarının sinema salonlarına akın etmesi sonucu gecikmesine rağmen en çok izlenen ilk 20 filmin arasına girmeyi de başardı.

18- Venom: ZEHİRLİ ÖFKE

Marvel çizgi dünyasının kötü kahramanı Venom ve Oscar adaylıklarını çok seven Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson gibi isimler  bir araya gelince ortaya çıkan film Venom: Zehirli Öfke, 2018 yılında sinemaseverler tarafından en çok izlenen fimler arasında 18. sıraya layık görüldü.

19- Cebimdeki Yabancı

2016 yılının en çok ses getiren filmlerinden Perfetti Sconosciuti’nin Türk uyarlaması Cebimdeki Yabancı, aynı zamanda sinemaseverlerin sevdiği Serra Yılmaz’ın da ilk yönetmenlik denemesi. 7 yakın arkadaşın telefonlarını ortaya koyarak her gelen mesajı yüksek sesle okumalarını ve her aramanın hoparlöre verilerek duyulmasını sağlamak üzerine kurulu film,  bundan sonra7 arkadaşın yaşadığı hesaplaşma ve yüzleşme süreciyle Türk seyircisi tarafındanda oldukça merakla karşılandı ve 2018 yılının en çok izlenen filmlerinde 19.sırada yer aldı.

20- Bizim Köyün Şarkısı

Geldik 2018 yılında sinema seyircisi tarafından en çok izlenen 20 film sıralamasında listeye giren son filme. Bir aile- çocuk filmi olan Bizim Köyün Şarkısı Türk sinemasının az örneklere sahip çocuklardan oluşan kadrosu ile sinemaseverlerin gönlüne girmeyi başararak 2018 yılının en çok izlenen 20. filmi oldu.

 

 

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
11
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
6
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
6
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
7
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
3
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
9
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.