2017 Yılında En Çok Ne İzlendi? | İşte 2017 Yılının En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

2017 yılında Türkiye vizyonlarında en çok izlenen 10 yabancı filmi seyirci sayısı ve hasılatlarıyla sıraladık!


2017 Yılında En Çok Ne İzlendi? | İşte 2017 Yılının En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Toplamda 537 filmin izleyiciyle bulunduğu 2017 Türkiye vizyon takviminin kazananları kimler? İşte 2017 yılında Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmler, toplam seyirci sayıları ve toplam hasılatı:

10) Transformers 5: Son Şövalye

Transformers serisinin beşinci filmi Transformers 5: Son Şövalye filmi iki dünya arasındaki son büyük savaşı konu ediniyor. Mark Wahlberg, Laura Haddock, John Turturro, Stanley Tucci gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosunda yer alan bir başka isimse usta oyuncu Anthony Hopkins. Aksiyon dolu Michael Bay filmi Türkiye’de toplamda 785.055 biletli izleyici tarafından izledi ve gişede toplamda 9.882.490 TL’lik gelir elde etti.

9) Mumya

Yaratılan yeni ve karanlık canavarlar evreninin ilk halkası olan Mumya filmi başrolde Tom Cruise’un yer aldığı fantastik bir hikaye. Hayatı haksız bir şekilde elinden alınmış antik prensesin iki hazine avcısı tarafından açılmış ve yüzyıllardır bekleyen kötülük uyanmıştır. İnsanlığa meydan okuyan dehşet bu saf kötülüğün üstesinden gelmek ise Nick Morton’ın görevidir. 793.593 biletli izleyici tarafından izlenen Mumya filminin gişe hasılatı ise 10.179.938 TL.

8) Thor: Ragnarok

Marvel Evreni’nin sevilen karakterlerinden Thor’un en yeni öyküsü olan Thor: Ragnarok, Asgard’ın kıyametle karşılaşmasını konu alıyor. Thor önce ablası Hela’nın gazabına uğruyor, sonrasında ise kendini gladyatör dövüşlerinin yapıldığı bir çöp gezegende buluyor. Hulk’un yardımıyla eve dönüp kehaneti gerçekleştiren Thor’un hikayesini anlatan Thor: Ragnarok 7 haftalık vizyon macerasının sonunda 795.596 biletli izleyici tarafından izlendi ve 11.437.088TL’lik gelir elde etti.

7) Arabalar 3

En sevilen animasyon serilerinden biri olan Arabalar’ın yeni filmi Arabalar 3 ile yine Şimşek McQueen’in sürat dolu macerasına konuk oluyoruz. Yeni nesil arabaların hızına yetişemeyen ve pabucu dama atılan Şimşek McQueen genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez’in de yardımlarıyla pistlere dönüp Piston Kupası’nı yeniden kazanmak üzere elinden gelenin en iyisini yapacaktır. 829.942 biletli izleyici tarafından izlenen Arabalar 3 gişede toplamda 9.794.221 TL’lik gelir elde etti.

6) Şirinler: Kayıp Köy

Şirinesi, Şirin Babası, Gözlüklü, Sakar ve Güçlü Şirin’iyle bir dönemin efsane çizgi dizisi olan Şirinler’in en yeni macerası Şirinler: Kayıp Köy filminde Şirine ve en yakın arkadaşları Gözlüklü, Sakar ve Güçlü Şirin’i sihirli yaratıklarla dolu Yasak Orman’da, Gargamel’in aramakta olduğu gizemli kayıp bir köyü bulmaya çalışırken izliyoruz.  14 haftada 840.130 biletli izleyiciyle 10.143.259 TL’lik hasılat elde etti.

5) Logan: Wolverine

X-Men serisinin şüphesiz en sevilen karakteri Logan, nam-ı diğer Wolverine’nin son macerasını, ölümsüz sandığımız kahramanın vedasını konu alan Logan filmi yalnız Wolverine’nin değil aynı zamanda da Hugh Jackman ve Patrick Stewart’ın da seriye vedası. Çizgi roman tarihinin en kanlı, en gerçek ve en şaşaalı filmi Logan 18 yaş sınırına karşın 901.706 biletli izleyici tarafından izlendi, toplamda ise 11.560.431 TL’lik hasılat elde etti.

4) Çılgın Hırsız 3

Çılgın Hırsız serisini bu denli popüler kılan, öyle ki solo filmleri yapılan minyonların en yeni macerası Çılgın Hırsız 3 filminde Gru daha önce haberdar olmadığı ikiz kardeşiyle tanışıyor. İlk başlarda çok sevmediği bu zengin ancak başarısız kardeşiyle birlikte bir maceraya atılan Gru, süper kötü olmanın verdiği muhteşem hissi yeniden tadacak Sevilen animasyonun en yeni halkası 999.234 biletli izleyici tarafından izlenerek gişede 12.603.532 TL gelir elde etti.

3) Moana

Oscar adayı Moana animasyonu izleyiciyi okyanustaki küçük bir adaya götürüyor. Genç bir kız ola kahramanımız Moana kendini ailesine kanıtlamak ve usta bir kaşif olduğunu göstermek üzere atalarının yarım bıraktığı arayışını sürdürme kararı alarak bilinmezliğe yelken açıyor. 16 yaşında genç bir kız olan maceraperest, azimli, merhametli Moana’nın kendini keşfetti bu eğlenceli ve bir o kadar da dokunaklı hikaye 1.337.112 biletli izleyici tarafından izlenerek 16.632.809 TL

2) Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları serisinin beşinci en yeni film Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı filminde Kaptan Jack Sparrow’u yine heyecan dolu bir macerada izliyoruz. Başrolde Johnny Depp’in yer aldığı filmde Orlando Bloom seriye geri dönüyor, Javier Bardem ise Kaptan Salazar rolüyle izleyiciyi büyülüyor. Sinemanın en sevilen serilerinden Karayip Korsanları’nın beşinci filmi 17 hafta sonunda toplamda 1.529.857 biletli izleyici tarafından izlendi ve 19.814.542 TL’lik hasılat elde etti.

1) Hızlı ve Öfkeli 8

Kadrosuna Helen Mirren ve Charlize Theron gibi iki büyük yıldızı daha ekleyen Hızlı ve Öfkeli serisinin en yeni filmi Hızlı ve Öfkeli 8’de ekip yine engellerle dolu bir maceraya giriyor. Ancak bu kez karşılarında içlerinden biri, gizemli suçlu Cipher tarafından andırılan Dom bulunmaktadır. Ekip bu sefer dostları Dom’u durdurmak zorundadır. 2.656.286 biletli izleyici tarafından izlenen ve 16 haftalık vizyon macerasının sonunda 31.7661.048 TL’lik hasılat elde eden film 2017 yılının en çok izlenen 5. filmi olurken tüm zamanlarda 29. sırada yer alarak Hızlı ve Öfkeli 7’nin gerisinde kaldı.

*Veriler www.boxofficeturkiye.com adresinden alınmıştır.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
4
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
13
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.