2017 Hala Bitmedi! Yılın Kalanında Vizyona Girecek Heyecanla Beklenen 10 Film

Yılın artık son iki ayına girmek üzere olsak da, 2018 gelmeden önce izleyeceğimiz pek çok güzel film bulunuyor.


2017 Hala Bitmedi! Yılın Kalanında Vizyona Girecek Heyecanla Beklenen 10 Film

2017'ye veda etmeye yavaş yavaş hazırlandığımız yılın bu son çeyreğine girmişken, kalan yaklaşık 2 aylık süreçte sinemalara gelecek birbirinden güzel filmler bulunuyor. İşte onlardan bazıları...

1. Thor: Ragnarok (27 Ekim 2017)

Thor serisinin üçüncü filminde, yaklaşmakta olan bir kıyamet bizleri bekliyor. Evrenin bir ucunda hapsolup kalmış olan Thor, nasıl kurtulacağını düşünüp dururken Asgard ise yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ragnarok gelip çatmıştır ve Thor'un yanında çekici bile yokken bir şekilde özgürlüğüne kavuşması ve Asgard'ı kurtarması gerekmektedir. Bunun için önündeki engellerden biriyse eski müttefiği olan Hulk'ı alt etmektir.

Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

2. Testere: Jigsaw Efsanesi (3 Kasım 2017)

Testere serisi, beğenenleri olduğu kadar beğenmeyenlerinin de bol olduğu tartışmalı bir seri. Ancak her halükarda sinema tarihine damga vurduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Serinin 8. filmiyse Kasım ayı içerisinde karşımıza çıkacak. Filmde her biri birbirinden korkunç ve değişik şekillerde katledilmiş cesetler ortaya çıkar ve yetkililer durumu incelemeye alır. Elde edilen bütün deliller John Kramer adlı bir kişiyi işaret eder; fakat ortada çok mantıksız bir durum vardır: John Kramer öleli yıllar olmuştur.

Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig
Oyuncular: Matt Passmore, Tobin Bell, Callum Keith Rennie

3. Doğu Ekspresi'nde Cinayet (10 Kasım 2017)

Agatha Christie'nin aynı ada sahip ünlü romanından uyarlanan filmde, 1930'lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Doğu Ekspresi'nde Amerikalı bir milyoner öldürülür. Trendeki çok sayıdaki yolcudan biri olan ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot, cinayetin ayrıntılarını aydınlatmaya çalışır. Trenin kara saplanıp durması, Poirot'ya tam istediği ortamı yaratır ve yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verir.

Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Kenneth Branagh, Johnny Depp, Josh Gad

4. Justice League (17 Kasım 2017)

DC evrenini sinemaya taşıma projesinin en önemli işlerinden biri olan Justice League, evrenin en ünlü kahramanları bir araya getiriyor... Superman'in fedakarlıklarından ilham alan Batman, insanlığa karşı inancını tekrar kazanır. Kendisine Wonder Woman da katılır; ancak karşılarına çıkan tehdidin büyüklüğü ikisini aşmaktadır. Dolayısıyla süper güçlü bir takım toplamaya karar verirler; fakat bunun için çok az bir zamanları vardır.

Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher

5. Wonder / Mucize (17 Kasım 2017)

Yüzünde ciddi bir deformasyon olan Auggie Pullman, bu nedenle yaşıtları arasında dışlanmaktadır. Auggie, diğer çocuklarla beraber sıradan bir okula giderek, onlardan farkı olmayan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Kendini diğer çocuklara kabul ettirme çabasıyla, esas güzelliğin içimizde olduğunu göstermeye uğraşır.

Yönetmen: Stephen Chbosky
Oyuncular: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay

6. The Snowman / Kardan Adam (17 Kasım 2017)

Norveç'te keskin bir kış mevsimi başlamak üzeredir. Birte Becker isimli bir kadın, işinden eve dönmektedir ve eve döndüğünde eşi ve oğlunun yapmış olduğu kardan adamı görebilmek için sabırsızlanmaktadır. Eve döndüğünde hayal kırıklığına uğrar; çünkü kardan adam ortalarda yoktur. Bir süre sonra dışarı tekrar baktıklarında ise ilginç bir görüntüyle karşılaşırlar, kardan adam tekrar ortaya çıkmıştır. Bu ilginç olayın hemen ardından yaşanan son derece garip cinayetler ve 'kardan adam' imzalı mektuplar, bir şeylerin gerçekten de ters gittiğinin kanıtı haline gelir.

Yönetmen: Tomas Alfredson
Oyuncular: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg

7. Stronger (1 Aralık 2017)

2013 Boston Maratonu bombalamasından sağ kurtulan ve umudun sembolü haline gelen Jeff Bauman'ın hayat hikayesini anlatan filmin başrolünde Jake Gyllenhaal bulunuyor.

Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Tatiana Maslany, Miranda Richardson, Clancy Brown, Frankie Shaw

8. Flatliners / Çizgi Ötesi (1 Aralık 2017)

Ölümden sonra ne olduğunu bulma konusunda saplantılar geliştiren beş tıp öğrencisi, tehlikeli bir deneye girişir. Her biri kısa sürelerle kalp atışlarını durdurup ölüm deneyimi yaşar. Fakat deney, korkunç sonuçlar doğurur ve iki taraf arasındaki bu kısa süreli geçişleri doğaüstü varlıkların dikkatini çeker.

Yönetmen: Niels Arden Oplev
Oyuncular: Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev

9. Star Wars: Son Jedi (15 Aralık 2017)

Efsanevi Yıldız Savaşları serisinin yeni filminde Rey'i, sinema tarihine geçen epik hikayesindeki maceralarına Finn, Poe ve Luke Skywalker ile birikte devam ederken göreceğiz.

Yönetmen: Rian Johnson
Oyuncular: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaa

10. Jumanji: Vahşi Orman (29 Aralık 2017)

1995 yapımı kült film Jumanji'nin devam halkası olacak olan filmde, eski bir oyun konsolu keşfeden 4 gencin oyunun orman ayarlarının içine çekilip seçtikleri yetişkin avatarlara dönüştükten sonraki maceralarını izleyeceğiz. Yılın son günlerindeki neşemize hitap edecek güzel bir film olmasını ümit ediyoruz.

Yönetmen: Jake Kasdan
Oyuncular: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart, Jack Black, Bobby Cannavale


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
5
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
2
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
2
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.