Taş / Stone

  • 26 Nisan 2017 Çarşamba
  • 110 dakika

Türkiye Turkey / 2017 / 95’ / DCP / Siyah & Beyaz Black & White / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Orhan Eskiköy

Senaryo / Screenplay: Orhan Eskiköy

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Türksoy Gölebeyi

Sanat Yönetmeni / Art Director: Veli Kahraman

Kurgu / Editing: Selda Taşkın

Müzik / Music: Abajı

Ses Tasarımı / Sound Design: Cenker Kökten

Oyuncular / Cast: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Ahmet Varlı, Beste Kökdemir

Yapımcı / Producer: Orhan Eskiköy, Armağan Lale

Yapım / Production Company: Perişan Film

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Perişan Film

E-posta / E-mail: info@perisanfilm.com

Yaş Sınırı / Age Limit: Genel İzleyici Kitlesi

 
  officeArt object

 

 

Selim Memur'dan kaçarken yaralı olarak Sesik köyündeki bir eve sığınır. Bu evde yaşayan ailenin oğulları 20 yıldır kayıptır. Evlerine gelen bu yabancıyı Emete (50) yıllar önce ölen oğlu Hasan olarak sahiplenir. Kocası Ekber (55) ve kızı Suna ona inanmakla inanmamak arasında gidip gelirler. Selim iyileşip uyandığında hayatını kurtaran bu insanları tanımadığı ortaya çıkar, kendi geçmişini hatırlamıyor olması işleri zorlaştırır. Suna onun bir yabancı olduğunu anlar. Zeliha ise oğlunun yüzündeki yarayı ve konuşma bozukluğunu sebep göstererek, bu kişinin Hasan olduğunda ısrar eder. Oğlunun kaybolduğu günkü kaza söylentilerini hatırlatır. Gelen adamın gözleri ve elleri Hasan’ınkilerin aynısıdır.

 

On a winter’s day Selim (30) run away from Memur, takes shelter in the Village of Sesik. Selim is injured and knocks on the door and finds himself being embraced by Emete (50) as ‘Hasan’. Emete’s husband Ekber (55) and daughter Suna cannot be sure that he is Hasan. When Selim wakes from a two-day sleep he doesn't recognize any of the people gathered around him. Suna immediately takes him for a stranger, but Emete remains convinced that he is Hasan, arguing that he may have forgotten who they are because of some illness. Besides, although he has changed a lot in 20 years, he still looks like him.

 
  officeArt object

 

 

Orhan Eskiköy

1980'de İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. Üniversite yaşamı boyunca amatör olarak gerçekleştirdiği belgesel filmler ulusal ve uluslararası başarılar elde etti. Bu arada farklı projelerde yönetmen yardımcılığı, kameramanlık görevlerini de üstlendi. 2009 yılında tamamlanan ilk filmi İki Dil Bir Bavul filmi ile birçok ulusal ve uluslararası festivale katılarak çeşitli ödüller kazandı. 2008’den beri Kıbrıs’ın Kuzeyinde yaşıyor.

 

He was born in Istanbul in 1980. He graduated from Ankara University Faculty of Communication. The documentary films he amateurishly produced through his university life have been successful in many national and international festivals. His debut feature On the Way to School (2009) was shown internationally at festivals and a box-office success in Turkey. He has been living in Cyprus since 2008.

 

Filmografi / Filmography

2015 Başgan / Mr. President

2012 Babamın Sesi / Voice of My Father

2009 İki Dil Bir Bavul / On the Way to School


Taş / Stone filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!