Siyah Karga / The Black Crow

  • 28 Nisan 2017 Cuma
  • 97 dakika

Türkiye Turkey / 2016 / 97’ / DCP / Renkli Color / Türkçe, İngilizce, Kürtçe, Farsça Turkish, English, Kurdish, Persian / İngilizce, Türkçe Altyazı English, Turkish Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: M. Tayfur Aydın

Senaryo / Screenplay: M. Tayfur Aydın

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Emre Konuk

Sanat Yönetmenleri / Art Directors: Ayşe Babayoğlu, Hülya Karakaş

Kurgu / Editing: Selim Demirdelen

Müzik / Music: Selim Demirdelen

Ses Tasarımı / Sound Design: Murat Çelikkol

Oyuncular / Cast: Şebnem Hassanisoughi, Aziz Çapkurt, Sedat Culum, Murat Toprak

Yapımcı / Producer: M. Tayfur Aydın

Yapım / Production Company: MTA Film

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: MTA Film

E-posta / E-mail: mtafilm@gmail.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+

 
  officeArt object

 

2016 Uluslararası Boğaziçi FF; En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

2016 International Bosphorus FF; Best Cinematography Award

 
  officeArt object

 


Sara, İran asıllı, 30 yaşında bir sinema oyuncusudur.İran'da doğup, 21 yaşına kadar İran'da yaşamıştır. Daha sonra oyuncu olmak için Fransa'ya gidip bir daha İran'a hiç geri dönmemiştir. Fransa'da oyunculuk yaptığı için ailesi ile arası açılmış ve dışlanmıştır. Ülkesi İran, onun hakkında tutuklama kararı çıkarmıştır. Sara’nın babası ölmek üzeredir, kızı Sara’yı son bir defa görmek ve kardeşi Elahe’ye sahip çıkması için ona bir mektup yollar, bu mektupta büyük sırlar gizlidir. Sara, Hafa yoluyla Türkiye’ye ordandan da Batman’a geçer. Buradan da bazen araba, bazen at sırtında İran’a büyük yolculuk başlar. Bu yolculuk başta Sara olmak üzere, hiç kimse için kolay olmayacaktır. 

 

Sara is a famous Iranian actress lives in France for years. She lost her contact with her family she left in Iran, when she immigrated to France at 17. One night when she comes home she receives a letter form her father calling her to Iran. As her entrance to her country is prohibited because of the obscene scenes she took part in, she takes illegal ways to arrive her village in Iran. A dangerous long journey full of patience; she will travel on the garrons through the foggy and snowy mountains, starts for her. Accompanied by the smugglers and a group of Turkish guides, will she be able to arrive her village to discover the mystery of her father's letter?

 
  officeArt object

 

 

M. Tayfur Aydın

M. Tayfur Aydın 1980 yılında Batman'da doğdu. Pek çok ödüllü kısa filmden sonra 2012 yılında çektiği ilk uzun metrajlı sinema filmi olan İz / Reç ile 31. İstanbul Film Festivali'nde yarıştı. İkinci filmi Siyah Karga’yı 2016 yılında çekti ve film ilk olarak 35. İstanbul Festivali'nde yarıştı.

 

M. Tayfur Aydın was born in Batman in 1980. After many rewarded short films, in 2012 he made his debut feature İz / Reç / The Trace, which was in competition at the 31st International Istanbul Film Festival. His second feature film Siyah Karga / The Black Crow has been shot in 2016 and has been in competition in 2016 at the 35th International Istanbul Film Festival.

 

Filmografi / Filmography

2011 İz / Reç / The Trace

2009 Yasak Elma / The Forbidden Apple (kısa / short)

2008 İçimizdeki Mezar / The Ground in Me (kısa / short)

2007 Sen Olmak / To Be Her (kısa / short)


Siyah Karga / The Black Crow filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!