Rüzgarda Salınan Nilüfer / Swaying Waterliliy

  • 25 Nisan 2017 Salı
  • 107 dakika

Türkiye Turkey / 2016 / 107’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Seren Yüce

Senaryo / Screenplay: Seren Yüce

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Barış Özbiçer

Sanat Yönetmeni / Art Director: Yunus Emre Yurtseven, Meral Efe Yurtseven

Kurgu / Editing: Mary Stephen

Müzik / Music: Gökçe Akçelik

Oyuncular / Cast: Tolga Tekin, Songül Öden, Tülay Günal, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pakel, Taha Yusuf Tan

Yapımcılar / Producers: Gökçe Işıl Tuna, Sevil Demirci

Yapım / Production Company: Motiva Film, Yeni Sinemacılar

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Motiva Film

E-posta / E-mail: info@motivafilm.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+

 
  officeArt object

 

2016 Montreal Dünya FF; En İyi Senaryo

2016 Montreal World FF; Best Screenplay

 
  officeArt object

 

Orta yaşlarına varmış olan Handan ve Korhan çifti İstanbul’un zengin semtlerinden birinde sıradan bir yaşam sürmektedirler. Handan kendine meşguliyet yaratabilmek için sürekli uğraşlar icat etmekte, Korhan’dan da her seferinde destek beklemektedir. Korhan’sa seneler içinde Handan’ın heveslerinin hiçbir yere varamadığını görmüş, bu hevesleri çok ciddiye almamayı öğrenmiştir. Kocasından umduğu desteği bulamayınca içindeki boşluğu doldurmak için yazar olan arkadaşı Şermin’e özenir ve yazarlığa niyet eder. Handan'ın bu arzusu kıskançlığa dönüşerek iki aile arasındaki dengeyi bozmaya başlar.

 

Having reached their 40s Handan and Korhan live a humdrum life in an upper scale neighbourhood in Istanbul. Handan tries to keep herself occupied, relentlessly trying on new pastimes, counting on Korhan´s support for each one. Korhan, on the other hand, having witnessed too many of her whims, has learnt not to make much of them. Failing to get any support or attention from her husband, she takes up writing in order to fill her void, which she imitates from her author friend Sermin. Her aspiration quickly turns into jealousy, disrupting the dynamics between the two families.

 

 
  officeArt object


Seren Yüce

Seren Yüce 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun oldu. Dünya prömiyerini Venedik’te yapan ilk filmi Çoğunluk ile Geleceğin Aslanı ödülünü, Türkiye prömiyerini yaptığı 47. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde ise en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu ödülünü, 12. Mumbai Film Festivalinde en iyi film ve en iyi erkek oyuncu ödülünü, 23. Premiers Plans-Angers Avrupa İlk Filmler Festivalinde de büyük jüri ödülünü kazandı. İkinci filmi Rüzgarda Salınan Nilüfer dünya prömiyerini en iyi senaryo ödülünü aldığı Montreal Dünya Festivalinde gerçekleştirdi.

 

Seren Yüce was born in İstanbul in 1975. He graduated from Archeology Department at Bilkent University. His first feature film Majority made its world premier and received Luigi de Laurentis Award for a Debut Film from Venice Film Festival and the best director, the best actor awards at Antalya Golden Orange Film Festival at its premier in Turkey, Golden Gateway Award for Best Film and Silver Gateway Award for Best Actor awards at 12th Mumbai International Film Festival, and Grand Jury Price at 23nd Premiers Angers European First Film Festival. His second feature film Swaying Waterliliy appeared as world premier in Montreal World Festival where it received the best script awards.

 

Filmografi / Filmography

2010 Çoğunluk / Majority


Rüzgarda Salınan Nilüfer / Swaying Waterliliy filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!