Renksiz Rüya

  • 22 Haziran 2018 Cuma
  • 80 dakika

Türkiye Turkey / 2017 /80’/ DCP / Renkli Color / Türkçe, Kürtçe Turkish, Kurdish / İngilizce, Türkçe Altyazı English, Turkish Subtitles

Yönetmen / Director: Mehmet Ali Konar
Senaryo /
Screenplay: Mehmet Ali Konar
Görüntü Yönetmeni /
Director of Photography: Yağız Yavru
Sanat Yönetmeni /
Art Director: Aziz Çiçek
Kurgu /
Editing: Naim Kanat
Müzik /
Music: Mehmud Berazi
Oyuncular /
Cast: Bilal Bulut, Cıvan Güney Tunç, Orhan Alici, Cuma Karaaslan
Yapımcılar /
Producers: M. Tayfur Aydın, Mehmet Ali Konar
Yapım Şirketleri /
Production Companies: MTA Film, Zerr Film
Türkiye ve Dünya Hakları /
World Sales: Zerr Film
E-posta /
E-mail: aliawdiya@gmail.com
Yaş Sınırı /
Age Limit:

90’lı yılların karanlık politik olaylar örgüsünün ortasında kalan Mirza, bitmeyen bu durumun mağduru olmaktan kurtulamamıştır. Annesinin ölümünün ardından içine kapanıp gördüğü kötü rüyalarla savaşmaya çalışan Mirza’nın hayatı, bir süreliğine evlerine misa r olarak gelen Mir Ahmed ile birlikte değişir. Çocukluk, matem ve hayallerden oluşan bu hikâye, kuşatılmış bir zaman aralığında bir çocuğun yaşama ritmi ve farkındalık kabiliyetiyle anlatılıyor.

English Version

Being surrounded by the obscure political events as a child in the 1990s in Turkey, Mirza cannot escape from being a victim of the devastating events lasting for a long time. After his mother’s death, Mirza becomes apathetic and introverted child who struggles with nightmares. However, his life changes upon arrival of a guest named Mir Ahmed. The story consisting of childhood, mourning and dreams is told by the life rhythm and awareness of a child.

MEHMET ALİ KONAR

1982’de Bingöl’de doğdu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Uzun  filmler ve belgesellerde reji asistanı olarak çalıştı. Televizyon dizileri için komedi senaryoları yazdı. Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve Kürtçe dillerini bilmektedir.

English Version

Born in Bingöl, 1982. He graduated from Marmara University, Communication Faculty. He has worked as an assistant director in documentary and feature  films. He has written comedies for TV. He speaks Turkish, English, Italian and Kurdish.


Renksiz Rüya filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!