Martı / The Seagull

  • 28 Nisan 2017 Cuma
  • 136 dakika

Türkiye Turkey / 2017 / 137’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Erkan Tunç

Senaryo / Screenplay: Erkan Tunç

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Deniz Eyüboğlu Aydın

Sanat Yönetmeni / Art Director: Serkan Özer

Kurgu / Editing: Adil Yanık

Müzik / Music: Ekin Fil

Ses Tasarımı / Sound Design: Soner Koç

Oyuncular / Cast: Onur Buldu, Sahra Şaş, İrem Sak, Öner Erkan

Yapımcı / Producer: Birol Güven

Yapım / Production Company: MinT Produksiyon

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: MinT Produksiyon

E-posta / E-mail: denizgok@mint.com.tr

Yaş Sınırı / Age Limit: 13+

 
  officeArt object

 

 

Hikâyemiz İzmir Torbalı’da, dağlar arasında kalmış, küçük bir tavuk çiftliğinde geçer. Çiftlikte bakıcı olarak çalışan Yakup ve ondan yaşça genç karısı Mediha’nın sıkıcı hayatları ile çiftliğe yardımcı olarak gelen Rıza ve karısı Nurgül’ün görünürde eğlenceli olan hayatları, bu dar ve boğucu bir mekânda kesişecek ve karakterlerin iç dünyalarının ortaya çıkmasına, kendileriyle yüzleşmelerine vesile olacaktır.

 

Our story takes place at a small chicken farm in İzmir, Torbalı. The boring lives of the farm’s caretaker Yakup and his younger wife Mediha will collide with the seemingly fun lives of the new assistant Riza and his wise Nurgul in this small and claustrophobic setting and will allow us to see the characters’ inner worlds and cause them to face themselves.

 
  officeArt object

 

 

 

 

Erkan Tunç

1981 yılında Muş’ta doğdu. Lisans eğitimini 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanatdalı’nda tamamladı. Çeşitli edebiyat dergilerinde “Osman Enes” adıyla öyküleri ve şiirleri yayımlandı. Gerçek şairlere saygısızlık ettiğini düşünerek şiir yazmaktan vazgeçti. 2008 yılında Yılmaz Güney efsanesine trajik bir kişi olarak baktığı Dağınık Gazel adlı tiyatro oyunu Mitos Boyut Yayınları tarafından yayımlandı ve aynı yıl Devlet Tiyatroları repertuvarında yer aldı. Geleceğe Bir Bilet adlı çocuk oyunu 2009 yılında İstanbul’da sahnelendi. Atıf Yılmaz, Osman Sınav, Gülse Birsel, Onur Ünlü, Birol Güven’le çalıştı.

 

Erkan Tunç was born in Muş in 1981. He graduated from Dokuz Eylül University Fine Arts Faculty Stage Arts Department and majored in Dramatic Writing in 2005. His stories and poems, which were written under the alias of “Osman Enes”, were published in various literature magazines. He stopped writing poetry, thinking that he was being disrespectful to real poets. His play Dağınık Gazel / Scattered Ode, in which he examined the legend of Yılmaz Güney as a tragic person, was published in 2008 by Mitos Boyut Publishing and was included in the State Theaters repertoire in the same year. His play for children, Geleceğe Bir Bilet / One Ticket for the Future was staged.

 


Martı / The Seagull filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!