Kırık Kalpler Bankası

  • 25 Nisan 2017 Salı
  • 120 dakika

Türkiye Turkey / 2017 / 120’ / DCP / Renkli Colour / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Onur Ünlü

Senaryo / Screenplay: Onur Ünlü

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Vedat Özdemir

Sanat Yönetmeni / Art Director: İsmail Durmaz

Kurgu / Editing: Ahmet Can Çakırca

Müzik / Music: Korhan Futacı, Yasemin Mori

Oyuncular / Cast: Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Hazal Kaya, Taner Ölmez, Tansu Biçer

Yapımcı / Producer: Kerem Çatay

Yapım / Production Company: Ay Yapım

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Ay Yapım

E-posta / E-mail: info@ayyapim.tv

 

Osman ve Enis, İstanbul’un en merkezi semtlerinden Galata’da bir amatör futbol takımında top oynayan 20’li yaşlarının sonunda iki genç adamdır. Enis ve Osman’ın amacı, hem takım arkadaşlarıyla birlikte semtteki bankalardan birini soymak hem de son maçı kazanarak ligden düşmemektir. Maç oynanır ve çıkan büyük bir kavga sonucunda yarım kalır. Fakat bu kavga sırasında Osman, karşı takımın organ kaçakçılığıyla ünlü başkanı Rüstem Tor’un zorla yanında tuttuğu Aslım’a âşık olmuştur. Kırık Kalpler Bankası, William Shakespeare’in Romeo ve Jülyet piyesi üzerine kurulmuş, olmayacak bir hayalin peşine takılan üç kahramanın, hüzünlü sonlarına doğru Şekspirvari bir eda ile koşmalarının trajik hikâyesidir.

 

Osman and Enis are two young men in their late twenties who play in an amateur football team in Galata, one of Istanbul’s oldest districts that has existed since the Byzantine era. The aim of Enis and Osman, whose father is a former sheikh and has been in vegetative state for the last six years, is both to rob a bank branch in the district together with their team mates, and to prevent the team from being dropped from the league by winning the last game. The neighborhood imam, Yusuf Yağmur, who leads the team, is unaware of the boys’ plan to rob the bank. The game is played, but remains unfinished because of a big fight that takes place. However, during this fight Osman falls in love with Aslım, who is being kept against her will by Rüstem Tor, the head of the opposing team who is known for his involvement in the organ trade. While a series of robbery attempts are confounded and things gets increasingly muddled up, Osman’s love for Aslım grows.

 

 
  officeArt object

 

 

Onur Ünlü

1973 yılında İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. 1997 yılından bu yana televizyon ve sinema sektöründe senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalışmaktadır. 2007 yılında senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi Polis, aralarında Altın Koza ve Moskova Film Festivali’nin de bulunduğu birçok ulusal ve uluslararası festivalde gösterildi. 2009’da Beş Şehir filmiyle Altın Koza, Altın Portakal ve SİYAD’dan ödüller aldı. 2013’te İstanbul Film Festivali’nde Sen Aydınlatırsın Geceyi filmiyle Altın Lale En İyi Film Ödülü’nü, 2014’te İtirazım Var filmiyle En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı. Aynı filmle Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Yönetmen ödüllerine layık görülen Onur Ünlü, Kırık Kalpler Bankası ve Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok isimli filmlerin senarist ve yönetmenliğini üstlendi.

Onur Ünlü was born in İzmit in 1973. He received his undergraduate education at Anadolu University Faculty of Communication Sciences and then he completed his master's degree at Marmara University Faculty of Communication. He has been working as a scriptwriter, director and producer in tv and cinema sectors since 1997. He wrote and directed his debut film Police, which was screened in numerous national and international festivals including Golden Boll and Moscow Film Festivals. He was granted awards by the Golden Boll and Golden Orange Festivals and SİYAD for his 2009 film Five Cities. He won the Golden Tulip award at the International İstanbul Film Festival with Thou Gild'st the Even and won the Best Director award in 2014 with Let's Sin. With the same film, he collected the Best Script and Best Director awards at the Antalya Golden Orange Film Festival. He also wrote and directed the films, The Bank of Broken Hearts and Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.  

 

Filmografi / Filmography

2017 Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

2014 İtirazım Var / Let's Sin

2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi / Thou Gild'st the Even

2011 Celal Tan ve Ailesinin Asiri Acikli Hikayesi  / The Extreme Tragic Story of Celal Tan and His Family

2009 Beş Şehir / Five Cities

2008 Güneşin Oğlu / Son of the Sun

2008 Çocuk / The Child

2007 Polis / Police

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!