Kaygı / Inflame

  • 27 Nisan 2017 Perşembe
  • 94 dakika

Türkiye Turkey / 2016 / 94’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Ceylan Özgün Özçelik

Senaryo / Screenplay: Ceylan Özgün Özçelik

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Radek Lazdcuk

Sanat Yönetmeni / Art Director: Kerem Ardahan, Sıla Karaca

Kurgu / Editing: Ahmet Can Çakırca

Müzik / Music: Ekin Fil

Ses Tasarımı / Sound Design: Fatih Rağbet

Oyuncular / Cast: Algı Eke, Özgür Çevik, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy

Yapımcılar / Producers: Adnan M. Şapçı, Emre Oskay, Sadık Ekinci, Armağan Lale, Ceylan Özgün Özçelik

Yapım / Production Company: İstanbul Film Production, Filmada, EHY Film Prodüksiyon

Dünya Hakları / World Sales: M-appeal

E-posta / E-mail: sales@m-appeal.com

Türkiye Hakları / Turkey Sales: İstanbul Film Production, Filmada

E-posta / E-mail: adnan@ifp.com.tr, armagan@filmada.net

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+

 
  officeArt object


 

2017 SXSW FF; LUNA Gamechanger Ödülü

2017 SXSW FF; LUNA Gamechanger Award

 
  officeArt object

 

 

Haber kanalında kurgucu olarak çalışan 30’lu yaşlarındaki Hasret uzun süredir aynı kâbusu görmektedir. Tekrarlayan kâbusla aklına bir soru düşer: Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi? Toplumsal bellek ve etki alanları temeline oturan psikolojik gerilim Kaygı, müzisyen anne-babası 20 yıl önce trafik kazasında ölen bir kadının kâbusuyla ilerliyor. Hasret, gerçekle sanrının paslaştığı tekinsiz bir ülkede yaşıyor. Geçmişini hafızasında arıyor.

 

A news channel employee, Hasret, has been seeing the same nightmare for quite some time. Through recurring nightmares, a question creeps into her mind: Is it possible that her parents were not killed in a traffic accident twenty years ago, but died in some other, horrific way. Inflame is a psychological thriller, based on collective memory and its sphere of influence, telling its tale through a nightmare. Inflame tracks a woman who lives in an uncanny country, where reality and hallucinations bounce off of each other, a woman who seeks her past in her own memory.

 

 

Ceylan Özgün Özçelik

 

1980, Rize doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2002’de radyo ve televizyon programcısı olarak Best Medya’da çalışmaya başladı. Yapımcısı, editörü ve sunucusu olduğu sinema programı En Heyecanlı Yeri yaklaşık 10 yıl yayında kaldı. 2013’te, programın seçme sohbetlerinden oluşan Dikkat Çekim Var! adlı röportaj kitabı çıktı. Aralarında Altyazı, Cumhuriyet ve İstanbul Life’ın olduğu mecralarda sinema yazıları yayımlandı. Yazıp yönettiği kısa metrajlı filmler, Bratislava Art’tan Portekiz Festroia’ya çeşitli festivallerde gösterildi. İlk uzun metrajlı flmi Kaygı, dünya prömiyerini 67. Uluslararası Berlin Film Festivali Panorama bölümünde yaptı.

 

Born in Rize, in 1980. She studied law at Marmara University. After working as a text writer in TV channels and as a DJ in a radio station, started to produce, write and host a TV show on cinema called En Heyecanlı Yeri / Climax, which was aired for almost ten years. Her movie reviews published on several film magazines, newspapers, festival catalogues and websites. A book of interviews and media memoirs called Dikkat Çekim Var! / Silence, We’re Rolling! written by her, published in 2013. She made short films which were screened in several festivals including Bratislava Art and Festoria. Her debut film Kaygı / Inflame has its world premiere in Panorama at the 67th Berlin IFF.

 

Filmografi / Filmography

2011 Adil Ya Da Değil / By Any Means Necessary (kısa / short)

2009 Onlar Birbirlerini Sevdiler / Ama A So Called Love (kısa / short)


Kaygı / Inflame filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!