Gênco

  • 25 Nisan 2017 Salı
  • 80 dakika

Türkiye Turkey / 2017 / 80’ / DCP / Renkli Color / Kürtçe Kurdish / İngilizce, Türkçe Altyazı English, Turkish Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Ali Kemal Çınar

Senaryo / Screenplay: Ali Kemal Çınar

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Ali Kemal Çınar

Sanat Yönetmeni / Art Director: Mehtap Yıldırım

Kurgu / Editing: Ali Kemal Çınar

Müzik / Music: Ruşen Alkar

Ses Tasarımı / Sound Design: Eli Haligua

Oyuncular / Cast: Ali Kemal Çınar, Salih Demir, İhsan Şakar, Teymûr Evdikê, Berrin Çelik

Yapımcı / Producer: Çekdar Erkıran

Yapım / Production Company: Layen

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Layen

E-posta / E-mail: ali.k.cinar@gmail.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+

 
  officeArt object

 

Ali Kemal daha beş yaşındayken başka dünyadan gelen biri ona süper güçler verir. Ama verilen bu güçler sınırlıdır. Kendisine verilen bu sınırlı güçlerle insanlara yardım eder. Kimliğini gizlemek için kostüm giyer ve kendisini Gênco olarak tanıtır. Ali Kemal arkadaşıyla birlikte vejeteryan bir kafe işletir. İşleri gittikçe kötüye gider. Ali Kemal’in sınırlı güçleri kendisini zaman zaman gülünç duruma düşürür. Bu durum Ali Kemal’i bunalıma sokar ve Ali Kemal bir süre evden çıkmaz. Daha önce kendisine yardım ettiği Salih bir gün kapısını çalar. Kız kardeşine yardım etmesini ister. Ali Kemal istese de, gücü yetmediğinden Salih’e yardımcı olamaz. Salih bu durumun üstüne gider ve Ali Kemal’le birlikte Ali kemal’in gücünü geliştirmek için çalışmaya başlarlar. 

 

Ali Kemal is only five years old when someone from another world comes and gives him superpowers. But these powers are limited. He tries to help other people, wearing a costume and introducing himself as Gênco to hide his real identity. Meanwhile, he runs a vegetarian café with a friend, which is not doing well. His limited superpowers make him a figure of ridicule from time to time. Ali Kemal ends up feeling depressed and retreats to his house. One day Salih, a man he had once helped, rings the bell and asks for help for his sister. Ali Kemal wants to help, but his powers simply aren't enough. Salih doesn't take no for an answer, and they begin to work on developing Ali Kemal's powers.

 

 
  officeArt object

 

 

Ali Kemal Çınar

1976 yılında Diyarbakır’da doğdu. Dicle Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Diyarbakır’daki sinefille Sinema Atölyesinin kurucularından biridir. Türkiye’de birçok atölyeye katıldı. Halen Diyarbakır’da yaşamakta ve orda film çekmektedir.

 

He was born in Diyarbakır, in 1976. He graduated from Physical Education Teaching at Dicle University. He is among the group who founded Cinephiles Cinema Club in Diyarbakır. He attended many workshops in Turkey. He still lives in Diyarbakır and makes films in there.

 

Filmografi / Filmography

2015 Gizli / Veşartî / Hidden

2013 Kısa Film / Kurte Film / Short Film

2010 Şehir / Bajar / The City

2009 Gece / Şev / The Night (kısa / short)

2006 Dolap / The Cupboard (kısa / short)


Gênco filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!