Recep İvedik 5 Çizgi Filmden mi Esinlendi?


Recep İvedik 5 Fragmanı izleyen seyirciler filmin içeriğini, konusunu “Laff a Lympics” adlı çizgi filme benzetti.

Recep İvedik 5 Çizgi Filmden mi Esinlendi?

Ocak ayında fragmanı yayınlanan ve iki hafta içerisinde 25 milyon izleyici seviyesine ulaşan Recep İvedik 5, 16 Şubat 2017 tarihinde vizyona girmeye hazırlanırken filmle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Her filmde yeni bir macera yaşayan, seyircileri her defasında hayrete düşüren, güldüren, eğlendiren Şahan Gökbakar, Recep İvedik 5 ile birlikte seriyi devam ettirmeye hazırlanıyor.

Recep İvedik 5’in konusu;

“Recep İvedik serisinin beşinci filmi olan yapımda Recep bu sefer yanındaki ekiple birlikte yarım kalan önemli bir işi tamamlamak için yollara dökülüyor. Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen Recep İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye'yi atletizm, boks, güreş vb. sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor!”

Fragmanı izleyen seyirciler filmin içeriğini, konusunu “Laff a Lympics” adlı çizgi filme benzetti. Çizgi film; çocukların büyük ilgisini çeken Ayı Yogi, Scooby Doo, Dalton Kardeşler, Kaptan Mağara Adamı, Akıllı Bıdık gibi çizgi film kahramanlarının yer aldığı iki grubun karşılıklı olarak yarıştığı bir çocuk filmi.

Çizgi filmdeki iyiler ve kötüler birbirine karşı temasını bizzat işlemeyen fakat benzer bir şekilde Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmek için arkadaşlarıyla birlikte yarışmalara katılan Recep İvedik, çizgi filme benzetildi. Şahan Gökbakar çocukken en sevdiği çizgi kahramanların yer aldığı filmdeki iyi – kötü mücadelesini Recep İvedik’in kendine has tavırlarına uyarladı ve beyazperdeye taşıdı.

Recep İvedik Milli Takımda Yarışırsa Olanlar Olur!

Seyirciler heyecanla filmi beklerken fragman adeta komedi tufanının ucundan kendisini gösterdi. Çeşitli talihsizlikler sonucunda milli takımı olimpiyatlara götürmek için şoförlük yapan Recep İvedik yaptığı komik hatalar yüzünden Türkiye’yi spor müsabakalarında bizzat temsil etmek zorunda kalır. Film boyunca atletizmin her dalını deneyen Recep İvedik; gülle, halter, eskrim, koşu, uzun atlama gibi dallarda becerisini gösterecek.
Merak duygusunun üst seviyelere tırmandığı günlerde seyirci büyük bir heyecanla vizyon tarihini bekliyor. Recep İvedik 5 filmi tıpkı diğer filmlerde olduğu gibi Şubat ayında vizyona giriyor. 16 Şubat 2017’de Türkiye, Recep İvedik 5 ile buluşacak.

Recep İvedik 5 İle İlgili Diğer Haberler
____________________________________________________
  1. Recep İvedik 5 Ne Zaman Vizyona Girecek
  2. Recep İvedik 5 Fragmanı Yayınlandı
  3. Recep İvedik 5 Filminde 3 Bin Figüran Rol Aldı!
  4. Recep İvedik 5’e Azeri Vatandaşlardan Tepki
  5. Recep İvedik 5 Ön Bilet Satışına Başladı!
  6. Recep İvedik 5 Seansları

     

 

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!