Hızlı Ve Öfkeli Serisi Kaldığı Yerden Devam Ediyor


Hızlı ve Öfkeli 8 filminin vizyona girmesini sabrsızlıkla bekleyen hayranları tüm Türkiye'deki sinema salonlarında Hızlı ve Öfkeli 8 seansların açılması ile Hızlı ve Öfkeli 8 biletleri ön satışa çıktı. Hızlı ve Öfkeli 8 filminin vizyona girmesine az bir zaman kalmışken serinin kronolojik olarak geçmişine bakarak biraz hafızaları tazelemekte yarar var. Hızlı ve Öfkeli film serisinin çıkış noktası geceleri japon arabaları ile yarışan sokak çetelerini anlatan bir makaleden film haline getirilmiştir. Bilgisayarlar ve oyun konsolları için oyunlar üreten Electronic Arts Games(EA Games) motorlu araçların yarışları için piyasaya sürdüğü Need For Speed serisini; filmin kitleleri peşinden sürüklemesinden sonra senaryodan etkilenerek benzer bir senaryo ile Need For Speed Underground olarak geliştirip piyasaya sürmüş ve büyük bir başarı yakalamıştır. 

Hızlı ve Öfkeli serisi 2001 yılında Hızlı ve Öfkeli ile başladığı yolculuğuna sekizinci film ile devam ediyor. Hatta gelen haberlere göre Hızlı ve Öfkeli 9 ile Hızlı ve Öfkeli 10 diye devam edeceğe de benziyor. 

İsterseniz bu uzun yolda kahramanlarımızın yaşadıklarını hatırlayalım.  

Hızlı ve Öfkeli 1
Otoyollarda tırların taşıdıkları çok pahalı elektronik oto ekipmanları soyan bir çete vardır. Tırcıların polise yaptığı baskı ile soygunları yaptığı düşünülen Dominic Toretto(Vin Diesel)'nun çetesine polis memuru Brian O'Conner(Paul Walker) sahte kimlikle dahil olur. Brian görevi esnasında iyi bir yarışçı olduğunu gösterip güven kazanmak ve soygunu ortaya çıkarıp suçluları adalete teslim etmek zorundadır. 

Daha Hızlı Daha Öfkeli
Organize suç lideri Carter Verone'ın yakalanması için polis çalışma başlatır. Bu görev için polislikten ihraç edilen Brian O'Conner(Paul Walker)'a başarı halinde sicilinin temizleme şansını verecektir. Kendisine verilen ortağı kabul etmeyen Brian bu iş için çocukluk arkadaşı Roman Pearce(Tyrese Gibson) ile çalışmayı ister ve yeniden hızlı arabanların bolca olduğu aksiyon dolu bir maceraya atılırlar. 

Hızlı ve Öfkeli 3: Tokyo Yarışı
17 Yaşındaki Sean Boswell(Lucas Black) yaptığı yarışlarda geçirdiği kazalardan sonra cezaevine girmemesi için annesi tarafından Japonya'da asker olan babasının yanında bir liseye yerleştirilir. Japonyaya çok çabuk ayak uyduran Sean yeni tanıştığı Twinkie(Bow Wow) onu daha önce hiç alışık olmadığı Tokyo'nun drift yarışı ortamlarına sokar. Sean'a drift yapmayı öğretip ilk arabasını hediye eden Han Lue(Sung Kang) onun yabancı bir toplumda grileşen hayatının renklenmesine yardımcı olur.

Serinin bu filmi diğerlerinden farklıdır. Zaman olarakta ilerde olan Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı filmi; serinin 6. ve 7. filmleri arasında bir zamanda geçer. 

Hızlı ve Öfkeli 4
Dominic Toretto(Vin Diesel) kaçak şekilde yaşamaya başlamıştır. Yeni yaşamına alışmaya başlamışken çok sevdiği bir insanın trajik ölüm haberini almasıyla Los Angeles'a geri dönen Dom'un Brian O'Conner(Paul Walker)'la yolu tekrardan kesişecektir. Artık ortak bir düşmanları vardır. Katledilen arkadaşlarının intikamını almalarının tek çaresi birlikte çalışmak zorunda kalıp birbirlerine güvenmeyi öğrenmeleridir.Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu
Brian O'Conner artık polis değildir. Dom ile birlikte kaçak hayatlarını tatlandırmak için son bir vurgun planı yapıp ortalıktan çekileceklerdir. Yaptıkları plan fazla detaylı olunca çetenin tamamını bir araya toplayıp tam bir ekip çalışması çıkararak planı gerçekleştirmeyi deneyeceklerdir. Bu arada peşlerinde ki federal ajan Luke Hobbs(Dwayne Johnson)'u da atlatmaya çalışıyorlar.Hızlı ve Öfkeli 6
Ekip Rio soygunuyla kazandığı paralarla zengin olmuşlardır fakat  sonsuza kadar kaçak oldukları için tam olarak mutlu sayılmazlar. Evlerine dönemiyorlardır. Bu arada Rio da ekibi takip etmekle görevli federal ajan Hobbs(Dwayne Johnson)ın yeni görevi çok tehlikeli bir çeteyi yakalamaktır. Kendisine yardım etmeleri karşılığında geçmiş suçlarından aklanacaklarını söyleyerek ekibi yeniden bir araya toplamış olur. 

Hızlı ve Öfkeli 7
Sonunda özgürlüklerine kavuşan Dominic Toretto ve ekibi normal hayatlarına dönerler. Özgürlüklerini elde etmek yok devirdikleri çete lideri Owen Shaw'ın abisi Deckard Shaw(jason Statham) intikam için peşlerine düşmüştür. Tehlikede  olan ekip Han'ın ölümünü öğrendikten sonra kendilerini ve ailelerini güvene almak için Deckard Shaw'un peşine düşerler. 

Hızlı ve Öfkeli 8
En zor işlerin altından kalkan ekibi Hızlı ve Öfkeli 8'de bekleyen engel, daha önce karşılaşmadıkları türden olacak. Brian (Paul Walker) ve Mia (Jordana Brewster)'nın tüm bu hengâmeden emekli olması sonrası Dom (Vin Diesel), gizemli suçlu Cipher (Charlize Theron)'ın etkisi altına girip ekibine sırtını döner. Hobbs (Dwayne Johnson) ve Letty (Michelle Rodriguez) önderliğindeki ekip, bu sefer Dom'u durdurmaya çalışacaktır.


Artık yoluna Paul Walker'sız devam eden film serisinin 13 Nisan'da vizyona gelecek olan Hızlı ve Öfkeli 8 filminin ön satışa çıkan biletlerini almak için tıklayınız.

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!